Om WEXO

WEXO - Magento udvikling

Vi vil være de bedste til e-handel

Det er vores drive og ambition at kunne levere en god løsning på enhver problemstilling, som er nødvendig for at skabe en succesfuld webshop.

 

Vi vil udvikle de processer, der gør at vores kunder har webshops der kører lidt hurtigere end konkurrenternes. Webshops som returnerer bedre søgeresultater og bliver placeret højere i Google. Ordreprocesser der gør det muligt at få flest mulige ordrer igennem med færrest mulige folk. Webshops der sælger og giver mulighed for at skabe en forretning.

Mød vores team

AJ

+45 21 30 30 72
aj@wexo.dk

Allan Jensen

Direktør
tommy

+45 61 71 18 15
tommy@wexo.dk

Tommy Frøkjær

E-business konsulent
empty_picture

+45 30 21 21 77
martin@wexo.dk

Martin Tygsen

E-business konsulent
Troels

+45 28 74 77 95
troels@wexo.dk

Troels Olsen

E-business konsulent
Nick

+45 30 21 46 39
nick@wexo.dk

Nick Andersen

E-business konsulent
cathrine

+45 51 89 12 13
cathrine@wexo.dk

Cathrine Wisby

E-business konsulent
empty_picture

+45 27 24 40 27
lea@wexo.dk

Lea Ørsted

E-business konsulent
empty_picture

+45 25 94 04 44
jeppe@wexo.dk

Jeppe Albrektsen

E-business konsulent
andreas

+45 71 99 48 16
andreas@wexo.dk

Andreas Rytman

Udvikler
ulrik

+45 71 99 48 16
ulrik@wexo.dk

Ulrik Hansen

Udvikler
Jimmi

+45 71 99 48 16
jimmi@wexo.dk

Jimmi Møller

Udvikler
wexo2

+45 71 99 48 16
jonas@wexo.dk

Jonas Nielsen

Udvikler
wexo9

+45 71 99 48 16
kim@wexo.dk

Kim Sondrup

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
malthe@wexo.dk

Malthe Sølvberg

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
kdg@wexo.dk

Kim Grønhøj

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
lubo@wexo.dk

Lyubomir Mladenov

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
rjl@wexo.dk

René Larsen

Systemadministrator
jakob

+45 71 99 48 16
jakob@wexo.dk

Jakob Nielsen

Udvikler
wexo4

+45 71 99 48 16
thomas@wexo.dk

Thomas Thomsen

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
sk@wexo.dk

Søren Kjær

Udvikler
empty_picture

+45 71 99 48 16
steffen@wexo.dk

Steffen Christensen

Udvikler
wexo1

+45 71 99 48 16
bogholderi@wexo.dk

Carsten Hoe

Bogholder
wexo10

bogholderi@wexo.dk

Susanne

Debitorstyring
1957

Timer

 

til rådighed månedligt – interessetimer ikke inkluderet

500+

Webshops

 

som vi har driftansvar for på tværs af vores servere.

Dygtige udviklere (andel af team)0%

Professionelle projektledere (andel af team)0%

Sælgere (andel af team)0%

Et kapløb vi vil vinde

Tingene går hurtigt på internettet og det kræver et stærkt fokus for at kunne følge med. Derfor beskæftiger vi os udelukkende med ehandel. Udviklingen indenfor ehandel er et kapløb vi har tænkt os at vinde.

 

Vi arbejder målrettet på at have de værktøjer, der gør os i stand til at spotte muligheder og problemer før vores kunder gør. Det er et resultat af vores stærke fokus på vores interne processer og procedure. Det er dem der sikre at i morgen bliver endnu bedre end i går.

 

Hos WEXO stræber vi efter et højt fagligt niveau, og hver af vores medarbejdere stræber efter at blive blandt de dygtigste på deres felt. Vi trives med udfordringer og er meget bevidste om, at du som webshop-ejer, søger nogen, der vil påtage sig en del af ansvaret for din forretning. Det mener vi du har fundet hos WEXO.

om_os_2
Giv os et kald på 7199 4816 og arranger et uforpligtende møde
Top