Om WEXO

WEXO - Magento udvikling

Vi vil være de bedste til e-handel

Det er vores drive og ambition at kunne levere en god løsning på enhver problemstilling, som er nødvendig for at skabe en succesfuld webshop.

 

Vi vil udvikle de processer, der gør at vores kunder har webshops der kører lidt hurtigere end konkurrenternes. Webshops som returnerer bedre søgeresultater og bliver placeret højere i Google. Ordreprocesser der gør det muligt at få flest mulige ordrer igennem med færrest mulige folk. Webshops der sælger og giver mulighed for at skabe en forretning.

Mød vores team

AJ

Allan Jensen

Direktør
+45 21 30 30 72
aj@wexo.dk
tommy

Tommy Frøkjær

E-business konsulent
+45 61 71 18 15
tommy@wexo.dk
martin1

Martin Tygsen

E-business konsulent
+45 30 21 21 77
martin@wexo.dk
Troels

Troels Olsen

E-business konsulent
+45 28 74 77 95
troels@wexo.dk
Nick

Nick Andersen

E-business konsulent
+45 30 21 46 39
nick@wexo.dk
cathrine

Cathrine Wisby

E-business konsulent
+45 51 89 12 13
cathrine@wexo.dk
Lea

Lea Ørsted

E-business konsulent
+45 27 24 40 27
lea@wexo.dk
wexo2

Jonas Nielsen

Udvikler
+45 71 99 48 16
jonas@wexo.dk
jakob

Jakob Nielsen

Udvikler
+45 71 99 48 16
jakob@wexo.dk
ulrik

Ulrik Hansen

Udvikler
+45 71 99 48 16
ulrik@wexo.dk
Jimmi

Jimmi Møller

Udvikler
+45 71 99 48 16
jimmi@wexo.dk
empty_picture

Steffen Christensen

Udvikler
+45 71 99 48 16
steffen@wexo.dk
wexo9

Kim Sondrup

Udvikler
+45 71 99 48 16
kim@wexo.dk
Malthe

Malthe Sølvberg

Udvikler
+45 71 99 48 16
malthe@wexo.dk
wexo4

Thomas Thomsen

Udvikler
+45 71 99 48 16
thomas@wexo.dk
Lubo

Lyubomir Mladenov

Udvikler
+45 71 99 48 16
lubo@wexo.dk
Dennis

Dennis Kirkebak

Udvikler
+45 71 99 48 16
dennis@wexo.dk
empty_picture

Søren Kjær

Udvikler
+45 71 99 48 16
sk@wexo.dk
Dimitar

Dimitar Stefanov

Udvikler
+45 71 99 48 16
dimitar@wexo.dk
ReneJ

René Larsen

Systemadministrator
+45 71 99 48 16
rjl@wexo.dk
wexo10

Susanne

Debitorstyring
+45 71 99 48 16
bogholderi@wexo.dk
wexo1

Carsten Hoe

Bogholder
+45 71 99 48 16
bogholderi@wexo.dk
1957

Timer

 

til rådighed månedligt – interessetimer ikke inkluderet

500+

Webshops

 

som vi har driftansvar for på tværs af vores servere.

Dygtige udviklere (andel af team)0%

Professionelle projektledere (andel af team)0%

Sælgere (andel af team)0%

Et kapløb vi vil vinde

Tingene går hurtigt på internettet og det kræver et stærkt fokus for at kunne følge med. Derfor beskæftiger vi os udelukkende med ehandel. Udviklingen indenfor ehandel er et kapløb vi har tænkt os at vinde.

 

Vi arbejder målrettet på at have de værktøjer, der gør os i stand til at spotte muligheder og problemer før vores kunder gør. Det er et resultat af vores stærke fokus på vores interne processer og procedure. Det er dem der sikre at i morgen bliver endnu bedre end i går.

 

Hos WEXO stræber vi efter et højt fagligt niveau, og hver af vores medarbejdere stræber efter at blive blandt de dygtigste på deres felt. Vi trives med udfordringer og er meget bevidste om, at du som webshop-ejer, søger nogen, der vil påtage sig en del af ansvaret for din forretning. Det mener vi du har fundet hos WEXO.

om_os_2
Giv os et kald på 7199 4816 og arranger et uforpligtende møde
Top